Poznajcie nowych Ambasadorów Województwa Lubelskiego

W sobotę 11 lutego, w Centrum Spotkania Kultur, dwie osoby, firma i instytucja wyróżniono tytułem i statuetką „Ambasadora Województwa Lubelskiego”. Tytuł jest przyznawany od 1999 roku za wkład w rozwój regionu, zaangażowanie w życie lokalnej społeczności i promocję. Kapituła pod przewodnictwem Marszałka Województwa Lubelskiego zdecydowała o nominacjach i wyborze laureatów.

Wyróżnienie

Firmą, która zdobyła wyróżnienie, jest Speedway Lublin S.A. Rok 2022 był najlepszym w historii żużla w Lublinie, a sukcesy zawodników Motoru Lublin cieszyły tysiące kibiców na całym świecie. Spółka, która prowadzi klub, stała się wzorem nowoczesnego marketingu.

Kategoria instytucja i osoba, a także ambasador specjalny

W kategorii instytucja nagrodzono Teatr Muzyczny w Lublinie. Od 1947 roku na jego scenie pojawiają się najlepsze spektakle operowe, operetkowe i musicalowe. Artyści teatru angażują się w wydarzenia kulturalne w regionie. W minionym roku były to m.in. koncert charytatywny „Lubelskie dla Ukrainy” oraz występy podczas Rodzinnych Pikników Europejskich. W kategorii osoba wyróżniono prof. dr hab. n. med. Roberta Rejdaka, kierownika Katedry i Kliniki Okulistyki Ogólnej i Dziecięcej oraz prorektora Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. Profesor przeprowadził ponad 40 000 interwencji chirurgicznych, w tym pionierskie w kraju wszczepienia soczewki plamkowej Scharioth’a. Ambasadorami specjalnymi zostali PKP Linia Hutnicza Szerokotorowa Sp. z o.o. w Zamościu oraz Konsulat Honorowy RP w Las Vegas (USA). Po XXIV Gali Ambasadora Województwa Lubelskiego, łącznie mamy 81 ambasadorów, w tym 8 specjalnych.