Rekrutacja do przedszkoli ruszy niebawem

Miasto Lublin ogłasza rekrutację do swoich placówek przedszkolnych. Rekrutacja rozpocznie już wkrótce. Zapisy do przedszkola rozpoczną się 27 lutego i potrwają do 10 marca. W tym roku na rodziców i ich dzieci czeka ponad 10 tysięcy miejsc w miejskich przedszkolach i oddziałach przedszkolnych w szkołach podstawowych.

Gdzie można zapisywać dziecko?

Rodzice mają możliwość wyboru do 7 placówek wychowania przedszkolnego prowadzonych przez Miasto Lublin, które wskazują w swoim wniosku w kolejności od najbardziej pożądanej do najmniej. Należy jednak pamiętać, że decyzja o przyjęciu dziecka nie zależy od kolejności zgłoszenia. Dzieci sześcioletnie (urodzone w 2017 roku) są zobowiązane do odbycia rocznego przygotowania przedszkolnego, po którym będą mogły rozpocząć naukę w klasie I szkoły podstawowej.

Korzyści z chodzenia do przedszkola

Chodzenie do przedszkola przynosi wiele korzyści dla dziecka. Po pierwsze, pomaga w rozwoju społecznym i emocjonalnym, umożliwiając dziecku nawiązywanie relacji i kontaktów z innymi dziećmi oraz nauczycielami. Przedszkole jest również miejscem, gdzie dziecko może rozwijać swoje zainteresowania i pasje, a także uczyć się nowych rzeczy i umiejętności. Dodatkowo pomaga w przygotowaniu do szkoły, umożliwiając dziecku naukę samodzielności, organizacji i koncentracji. Co więcej,  daje rodzicom możliwość uczestniczenia w aktywności zawodowej, zapewniając dziecku bezpieczne i rozwijające środowisko podczas ich nieobecności.  To tylko kilka z nielicznych korzyści dla dzieci.