MKS FunFloor Lublin kontra Piotrcovica Piotrków Trybunalski

W czwartkowym meczu PGNiG Superligi Kobiet pomiędzy trzecim i czwartym zespołem, lepsze okazało się MKS FunFloor Lublin, które pokonało Piotrcovię Piotrków Trybunalski 29:23. Zwycięstwo pozwoliło biało-zielonym na powrót na fotel wicelidera tabeli, wyprzedzając drużynę KPR Gminy Kobierzyce.

Przebieg meczu

Lublinianki rozpoczęły mecz bardzo dobrze, prowadząc już w 4. minucie 3:0 po trafieniach Pauliny Masnej i dwóch bramkach Oktawii Płomińskiej. Po kolejnych dwóch braniach, w 12. minucie MKS prowadził już 9:2. Piotrkowianki zanotowały wszystkie swoje trafienia w pierwszym kwadransie po skutecznie wykorzystanych rzutach karnych. Gra stała się bardziej wyrównana, ale 22-krotne mistrzynie Polski wciąż prowadziły siedmioma bramkami (15:8) na pięć minut przed końcem pierwszej połowy. Ostatecznie obie drużyny zeszły na przerwę przy takiej samej różnicy na korzyść MKS (17:10). Przypieczętował to gol Magdy Więckowskiej.

Druga połowa

Po zmianie stron, lublinianki powiększyły swoje prowadzenie do dziewięciu goli (19:10). w 34. minucie. Po kolejnym kwadransie wynik był już 23:14 na korzyść MKS. W 50. minucie Andrijana Tatar, czarnogórska kołowa, dała swojemu zespołowi największe prowadzenie w tym meczu (25:15), ale w 55. minucie Piotrcovia zbliżyła się na sześć goli (19:25). MKS FunFloor nie pozwoliło na więcej i ostatecznie wygrało 29:23. Ostatnie trafienie należało do Edyty Byzdry. Tytuł MVP spotkania otrzymała kołowa Patrycja Noga.