Powstanie specjalistyczny ośrodek opiekuńczy dla osób niepełnosprawnych

W Lublinie powstanie specjalistyczny ośrodek opiekuńczy dla osób niepełnosprawnych. Miejsce ma być gotowe już jesienią 2024 roku. Coś więcej wiadomo w tej sprawie?

Jak będzie wyglądał ośrodek?

Koszt inwestycji to 3,6 miliona złotych, a wykonawcą jest firma Budopol z Lublina. Ośrodek, który będzie funkcjonować w jednokondygnacyjnym budynku o powierzchni użytkowej 424 metrów kwadratowych, zapewni pobyt całodobowy dla sześciu osób i pobyt dzienny dla 14 osób przez siedem dni w tygodniu, osiem godzin dziennie.W budynku znajdą się m.in. sześć jednoosobowych pokoi z łazienkami, pokoje dostosowane dla osób wymagających wysokiego poziomu wsparcia, sala do zajęć grupowych i indywidualnych, sala do fizjoterapii, pokój medyczny oraz wyciszeń. W ośrodku zatrudnieni  terapeutów,  instruktorów , pielęgniarki, opiekunów i psychologów.

Zielony teren dookoła

Teren wokół Centrum zostanie zagospodarowany, a mieszkańcy będą mieli możliwość uprawy ziół i kwiatów w ogródku. Inwestycja otrzymała dofinansowanie w wysokości 3,15 miliona złotych ze środków Funduszu Solidarnościowego. Wszystko w ramach Programu Ministra Rodziny i Polityki Społecznej „Centra opiekuńczo-mieszkalne”. Miasto Lublin prowadzi obecnie trzy ośrodki wsparcia dla osób z niepełnosprawnościami sprzężonymi.