Szukasz przyszłościowej i dobrze płatnej pracy? Zostań technikiem OZE

Rynek pracy nieustannie się zmienia. Zawody, które jeszcze kilka lat temu były mało znane, obecnie są najbardziej pożądanymi przez pracodawców. Do grona taki poszukiwanych specjalistów zalicza się także technik OZE. Czym się zajmuje, dlaczego jest tak przyszłościowym zawodem oraz jak rozpocząć pracę w branży odnawialnych źródeł energii? Odpowiedzi na pytania te znajdziesz poniżej.

Kim jest technik OZE ?

Skrót OZE pochodzi od słów odnawialne źródła energii. Zalicza się do nich energię słoneczną, energię wody, wiatru, a także energię geotermalną czy biomasę. Jak sama nazwa wskazuje, ich zasoby są niewyczerpalne, dlatego w przyszłości mogą całkowicie zastąpić konwencjonalne źródła energii.

Technik energii odnawialnej w swojej pracy zajmuję się montażem, serwisowaniem oraz uruchamianiem instalacji wykorzystujących właśnie te źródła. Mogą to być m.in. kolektory słoneczne, instalacje fotowoltaiczne czy pompy ciepła. Wielu techników pracuje również w firmach specjalizujących się w odnawialnych źródłach energii jako doradcy klienta lub przedstawiciele handlowi.

Dlaczego warto zostać technikiem OZE?

To jak zmienia się energetyka w Polsce i na świecie widać już gołym okiem. Coraz więcej osób decyduje się na instalowanie w swoich domach kolektorów słonecznych czy instalacji fotowoltaicznych. Piece węglowe są zastępowane przez pompy ciepła czy piece na pellet.

Takie rozwiązania są nie bardziej ekologiczne i pozwalają zadbać o czyste powietrze. Wiele osób decyduje się na nie również ze względu na wygodę czy kwestie ekonomiczne, ponieważ instalacje tego typu pozwalają oszczędzać pieniądze i energię. Właśnie dlatego technicy OZE są coraz bardziej poszukiwani na rynku pracy. Obecnie to niezbędni fachowcy, którzy prężnie działają w branży budowlanej. Zapotrzebowanie na ich usługi będzie nieustannie wzrastać, a już teraz mogą liczyć oni nie tylko na dużą ilość zleceń, ale także satysfakcjonujący zarobki. Według szacowań ekspertów w najbliższych latach może nawet 70 000 nowych miejsc pracy dla tego typu fachowców.

Jak zostać technikiem OZE?

Najlepszym sposobem na to, aby zostać technikiem OZE, jest ukończenie kursu. Dzięki temu zdobędziesz nie tylko uprawnienia, ale także praktyczną wiedzę oraz umiejętności, które będziesz mógł wykorzystać podczas wykonywania swojej pracy. Doskonały miejscem do uzyskania tytułu technika są Szkoły Partnerskie Viessmann. Dają oni swoim kursantom możliwość uczestniczenia w zajęciach w trybie zaocznym. Dlatego, nawet jeśli obecnie uczysz się lub pracujesz w innym zawodzie, wciąż masz szansę zdobyć nowe uprawnienia.

Aby wstępnie zapisać się na kurs, wejdź na stronę https://www.zawodoze.pl/.