Kazimierz Dolny: 57. edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w pełni rozkwita

W malowniczym miasteczku Kazimierz Dolny nad Wisłą trwa 57. edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych, który na przestrzeni ostatnich 4 dni przekształcił to miejsce w tętniącą życiem stolicę folklorystyczną. Wypełniona kolorami, dźwiękami tradycyjnych instrumentów oraz tanecznym rytmem atmosfera w miasteczku podczas festiwalu ma na celu zachowanie i promowanie regionalnych tradycji muzycznych oraz śpiewaczych.

Jest to wyjątkowe wydarzenie, które pozwala odkryć bogactwo pierwotnej, niezmienionej twórczości muzycznej artystów ludowych z różnych części kraju. Jednak festiwal ten nie tylko prezentuje rodzime talenty, ale także ocenia, dokumentuje i stara się przekazać dalszym pokoleniom unikatowe brzmienia, stylistykę muzykowania oraz wszystkie elementy związane z polskim folklorem – jak podkreśliła Katarzyna Sienkiewicz, dyrektor Centrum Spotkań Kulturalnych (CSK) podczas ceremonii otwarcia imprezy.

Organizacja tej edycji festiwalu stała się możliwa dzięki współpracy pomiędzy CSK a Wojewódzkim Ośrodkiem Kultury, które połączyły siły, aby uczcić i przekazać dalej bogactwo polskiej kultury ludowej oraz pielęgnować tradycje poszczególnych regionów. Dzisiaj jest ostatni dzień tego ważnego dla polskiej kultury wydarzenia, które stanowi nie tylko doskonałe źródło inspiracji, ale także forum wymiany doświadczeń między artystami, miłośnikami folkloru i wszystkimi zainteresowanymi polską twórczością ludową.