Tak może w przyszłości wyglądać Park Błonia

Odkrywanie uroków Roztocza w Krasnobrodzie podczas Święta Parków Krajobrazowych

W malowniczym miasteczku Krasnobród odbędzie się niezwykłe wydarzenie zatytułowane „Odkrywamy magiczne Roztocze w Krasnobrodzie”. Wydarzenie to zaplanowano na niedzielę, 18 czerwca i zostanie zorganizowane w ramach obchodów Święta Parków Krajobrazowych Województwa Lubelskiego.

Zgromadzeni uczestnicy tej imprezy spotkają się przy zalewie krasnobrodzkim o godzinie 10:00. Na początku odbędzie się msza polowa, którą poprowadzi ks. prałat Eugeniusz Derdziuk. Po nabożeństwie nastąpi uroczyste powitanie gości oraz wręczenie odznaczeń „Przyjaciel Lubelskich Parków Krajobrazowych”. W programie przewidziano również występ zespołu Wójtowianie, który rozpocznie się około godziny 13:15. Bezpośrednio po występie zespołu odbędzie się podsumowanie wojewódzkiego konkursu plastycznego zatytułowanego „Roztocze malowane”.

Jednak to dopiero początek atrakcji. Na scenie pojawi się także zespół „Krasnobrodzki Gospel” w okolicach godziny 14:15. Ponadto, program artystyczny zostanie zaprezentowany przez szkoły działające na terenie Zespołu Lubelskich Parków Krajobrazowych. Wśród uczestników znajdą się uczniowie placówek z Chełma, Lubartowa, Janowa Lubelskiego, Janowa Podlaskiego i Zamościa, którzy zaprezentują swoje umiejętności artystyczne.