Wspaniały festiwal „Dwa Teatry” w Zamościu

Przed nami niezwykle interesujące wydarzenie artystyczne. Festiwal „Dwa Teatry” to wspólna inicjatywa Polskiego Radia i Telewizji Polskiej, który w tym roku odbędzie się w malowniczym Zamościu między 16 a 19 czerwca. Wydarzenie to umożliwi widzom zapoznanie się z najciekawszymi spektaklami telewizyjnymi oraz słuchowiskami radiowymi. W trakcie festiwalu, w Zamościu wręczone zostaną liczne nagrody i odznaczenia dla uczestników.

Tak jak rok wcześniej, różnorodne imprezy festiwalowe odbędą się w zamojskim ratuszu, Centrum Synagoga oraz m.in. w Jazz Cubie Kosz. Organizatorzy zapraszają na przegląd konkursowy, w ramach którego będzie można obejrzeć aż 16 spektakli Teatru Telewizji przygotowanych przez 15 reżyserów oraz ponad stu innych twórców. Nie zabraknie też wiele ciekawych spektakli telewizyjnych do oglądania.

Festiwal z pewnością zapisze się w statystykach. Na ekranie pojawi się łącznie ponad 221 aktorów, natomiast w trakcie prezentacji słuchowisk będzie można usłyszeć głosy kolejnych ponad 240 artystów. Jury przyzna w sumie aż 24 nagrody, w tym dwie prestiżowe Grand Prix oraz 22 inne wyróżnienia. Dodatkowo zostaną przyznane również dwie Wielkie Nagrody za wybitne kreacje aktorskie w Teatrze Telewizji i Teatrze Polskiego Radia.