XXXV Wystawa Zwierząt Hodowlanych, Maszyn i Urządzeń Rolniczych w Sitnie

Lubelski Ośrodek Doradztwa Rolniczego z Końskowoli oraz Powiatowy Zespół Doradztwa Rolniczego z Zamościa wspólnie organizują imponującą, trzydziestą piątą edycję Wystawy Zwierząt Hodowlanych, Maszyn i Urządzeń Rolniczych. Wydarzenie to odbędzie się w miejscowości Sitno, a jego termin przewidziany jest na dni 30 czerwca – 2 lipca. Tradycyjnie wystawa ta przyciąga liczne rzesze zwiedzających.

Początek wystawy zaplanowany jest na piątek (30 czerwca) o godzinie 10:00, kiedy to odbędzie się ocena królików, gołębi oraz drobiu ozdobnego. Niemniej jednak najistotniejsze punkty programu zostały zaplanowane na sobotę oraz niedzielę (1 i 2 lipca). W te dni swoje oferty prezentować będą setki ekspozycji, w tym także firmy specjalizujące się w produkcji sprzętu rolniczego.

Tytułowe zwierzęta hodowlane oraz maszyny i urządzenia rolnicze przybędą na wystawę dzięki hodowcom z różnych regionów Polski. Ich futrzaste oraz pierzaste ulubieńce będzie można podziwiać w specjalnie przygotowanych boksach rozmieszczonych wokół przestronnego placu w Sitnie. Jak co roku, zwiedzający będą mogli zobaczyć imponujące bydło mleczne i mięsne, konie, owce, kozy, króliki, kanarki czy gołębie. Wszystkie prezentowane zwierzęta zostaną ocenione przez specjalistów, a najlepsi hodowcy uhonorowani zostaną nagrodami oraz wyróżnieniami.