Wakacyjny raj dla mieszkańców Łukowa – pływalnia Delfin

Za oknem panuje upał, a mieszkańcy Łukowa i okolicznych miejscowości nie muszą martwić się o miejsce, gdzie mogliby się ochłodzić. Od ponad czterech dekad, każdego lata, mają możliwość skorzystania z uroków letniej pływalni „Delfin”. Obiekt ten przeszedł duże zmiany kilka lat temu, kiedy to poddano go gruntownej modernizacji. Zarząd nad basenem sprawuje Ośrodek Sportu i Rekreacji.

„Oprócz basenu, nasi goście mogą korzystać z kąpieli słonecznych na naszych plażach piaskowych i trawiastych,” mówi Marek Żurawski, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Łukowie. Dodaje również, że dla najmłodszych przygotowano plac zabaw, który znajduje się tuż obok pływalni.

Bezpieczeństwo osób korzystających z letniej pływalni jest sprawą priorytetową. Dlatego też na terenie „Delfina” stale dyżurują wykwalifikowani ratownicy WOPR. Jak przypomina jeden z nich, Jarosław Pieńkus, kluczowe jest stosowanie się do zaleceń ratowników oraz przestrzeganie regulaminu pływalni.

Letni obiekt kąpielowy „Delfin” w Łukowie otwarty jest przez całe wakacje, siedem dni w tygodniu, od godziny 10:00 do 20:00. Mieszkańcy miasta posiadający Łukowską Kartę Mieszkańca zapłacą za bilet całodzienny jedynie 15 zł. Dla osób spoza Łukowa cena wynosi 35 zł. Jednak nie brakuje ulg – między innymi dla posiadaczy kart Dużej Rodziny, uczniów, seniorów i studentów.