Wizyta Ambasador Kanady w Polsce, Pani Catherine Godin, w Lublinie

12 lipca bieżącego roku, Lublin ma zaszczyt gościć wyjątkową osobę – Panią Catherine Godin, pełniącą funkcję Ambasador Kanady na terytorium Polski. W ramach swojej wizyty, Pani Ambasador spotka się nie tylko z Krzysztofem Żukiem, obecnym Prezydentem Miasta Lublin, ale również z Krzysztofem Stanowskim, mającym na swoim koncie stanowisko Dyrektora Biura-Centrum Współpracy Międzynarodowej. Podczas pobytu w Lublinie, Pani Godin odwiedzi także Spilno i Baobab – miejsca symbolizujące integrację społeczną, jak również jedną z placówek Miejskiej Biblioteki Publicznej.

Pani Catherine Godin posiada imponujące doświadczenie zawodowe. Przed objęciem stanowiska Ambasador Kanady w Polsce, pracowała w wielu departamentach federalnych Kanady. Jej kariera obejmowała również pracę dla Międzynarodowego Komitetu Czerwonego Krzyża, gdzie służyła pomocą ludziom w Burundi oraz na Sri Lance. W 2001 roku, wkroczyła na ścieżkę kariery dyplomatycznej, dołączając do Departamentu Spraw Zagranicznych i Handlu Międzynarodowego Kanady.

W centrali Departamentu zdobywała doświadczenie na różnych stanowiskach, między innymi jako Dyrektor Generalny Biura Praw Człowieka, Wolności i Integracji. Pełniła także odpowiedzialne role, takie jak Dyrektor Wykonawczy Zespołu ds. Praw Człowieka i Polityki Tubylczej oraz Dyrektor grupy zajmującej się Pomocą Humanitarną i reagowaniem na klęski żywiołowe. Poza granicami kraju pełniła różnorodne funkcje, m.in. radcy i kierownika programu w Ambasadzie Kanady w Waszyngtonie oraz zastępcy stałego przedstawiciela w misji Kanady przy Organizacji Narodów Zjednoczonych w Genewie.