Osoba podejrzana o oszukiwanie klientów i towarzystw ubezpieczeniowych przez siedem lat

Na przestrzeni lat 2009-2016, Iwona G. (poprzednio znana jako Iwona K.) została oskarżona o rozliczne przestępstwa, wśród których znalazły się liczne oszustwa, pranie pieniędzy oraz fałszowanie dokumentów. Śledztwo przeciwko niej prowadzone przez prokuraturę wykazało potężny zbiór dowodów, co pozwoliło postawić jej ponad 400 zarzutów.

Prokurator Magdalena Naczas z Prokuratury Okręgowej w Lublinie udzieliła informacji, że w wyniku działań podejrzanej ucierpiało około 300 osób prywatnych oraz sześć towarzystw ubezpieczeniowych. Bezpośrednimi ofiarami oszustw stały się zarówno jednostki jak i organizacje.

Akt oskarżenia skierowany przeciwko Iwonie G. jest obszerny i liczy ponad 3000 stron. Zawiera on szczegółowe opisy zarzucanych czynów, które doprowadziły do gigantycznej kwoty strat, wynoszącej niemal 34 miliony złotych. Według zebranych danych, kobieta ta prowadziła działalność gospodarczą, specjalizując się w doradztwie finansowym i pośrednictwie ubezpieczeniowym.

Iwona G., posługując się swoją pozycją eksperta finansowego, zawierała z klientami umowy indywidualnego ubezpieczenia inwestycyjnego. W taki sposób usiłowała zdobyć zaufanie swoich klientów, aby w kolejnym kroku wykorzystać ich na własną korzyść.