Zmiany w organizacji ruchu związane ze Świętem Wojska Polskiego w Lublinie

W nawiązaniu do zaplanowanych uroczystości z okazji Święta Wojska Polskiego, które odbędą się we wtorek 15 sierpnia, Garnizon Lublin zapowiedział przemarsz kompanii honorowych, orkiestry wojskowej, pocztów sztandarowych oraz specjalnych gości. Marsz rozpocznie się w Archikatedrze Lubelskiej i skieruje się na plac Zamkowy. W związku z tym, kierowcy powinni spodziewać się utrudnień w ruchu drogowym oraz zmian w organizacji ruchu na terenie placu Zamkowego.

Już dzień wcześniej, w poniedziałek 14 sierpnia, wieczorem planowane jest zamknięcie placu Zamkowego od strony alei Tysiąclecia oraz ulic Kowalskiej i Podwale. Utrudnienia te potrwają aż do godziny 14:00 dnia następnego (15 sierpnia).

Przemarsz uczestników uroczystości zaplanowany jest na godziny 11:15 do 11:45. Trasa przemarszu prowadzić będzie z placu Katedralnego ulicami Królewską i Lubartowską, następnie aleją Tysiąclecia, aż do placu Zamkowego. W czasie trwania przemarszu ruch drogowy zostanie całkowicie zablokowany na potrzebne do przejścia czas. Szacuje się, że liczba uczestników przemarszu wyniesie około 500 osób.

Po zakończeniu ceremonii na placu Zamkowym odbędzie się defilada pododdziałów wojska. Około godziny 13:00-13:15 sprzęt służb mundurowych zostanie przemieścić na Błonia pod Zamek ulicami: al. Tysiąclecia i al. Unii Lubelskiej. Ruch drogowy odbywać będzie się w tym czasie jednym pasem.