Współczesna wizja świętej Teresy z Ávili na scenie PC Dramy

Zaadaptowany na potrzeby PC Dramy spektakl, inspirowany jest dramatem jednego z czołowych współczesnych dramaturgów hiszpańskich, który ukazał się w 2022 roku. Sztuka ta została specjalnie przetłumaczona na język używany przez aktorów tej sceny.

Centralną postacią tej teatralnej opowieści jest św. Teresa z Ávili – mistyczka, doktor Kościoła, twórczyni literacka epoki kontrreformacji i autorka wielu dzieł teologicznych. Ponad 500 lat po swoim ziemskim życiu, Teresa powraca do świata, teraz już w XXI wieku, i podejmuje podróż przez znacząco zmienioną rzeczywistość. Pierwszym punktem jej pielgrzymki jest odzyskanie swego ciała, którego fragmenty jako relikwie rozsiane są po całym globie. Następnie, na swojej drodze spotyka ona przemoc.

W swojej sztuce dramatopisarz kreuje obraz świętej jako postaci niezwykle aktualnej – kobiety silnej, której to siła pozwala jej zachować niezależność w męskim świecie. Jednocześnie, Teresa jest tu pokazana jako wrażliwa i utalentowana twórczyni, autorka znakomitych dzieł literackich.

Przedstawienie jest rekomendowane dla dorosłych widzów, powyżej 18 roku życia.