Zbliżające się Wszystkich Świętych: Większy ruch na cmentarzach i apel policji

Wraz z nadejściem końca tygodnia poprzedzającego uroczystość Wszystkich Świętych, coraz większa liczba osób odwiedza nekropolie w regionie. Wielu ludzi wykorzystuje ten czas na uporządkowanie nagrobków swoich bliskich. Funkcjonariusze policji proszą o ostrożność podczas podróżowania samochodami. Zasady ruchu drogowego w pobliżu najważniejszych cmentarzy już zostały zmodyfikowane.

Nekropolia przy ulicy Lipowej w Lublinie, będąca najstarszym cmentarzem w mieście, doświadcza wzmożonego ruchu. Jak zauważono, w sobotnie popołudnie odnotowano tam znaczną liczbę odwiedzających. Według sprzedawców, ruch na cmentarzu jest coraz wyraźniej widoczny.

Weekend przed dniem Wszystkich Świętych to idealna okazja dla wielu osób do odwiedzenia miejsc pochówku bliskich i doprowadzenia grobów do porządku. Dzięki dłuższemu weekendowi, osoby mające groby swoich krewnych na różnych cmentarzach, mogą zaplanować wizyty tak, by odwiedzić je wszystkie.

Bezpieczeństwo odwiedzających cmentarze jest priorytetem dla policji. Zmiany w ruchu drogowym przy nekropoliach są wprowadzane stopniowo, aby zapewnić płynny i bezpieczny dojazd do miejsca spoczynku bliskich.