Mężczyzna poszukiwany od 17 lat zatrzymany w Łodzi

W minionym tygodniu funkcjonariusze policji w Łodzi wpadli na trop 63-letniego mężczyzny, poszukiwanego listami gończymi, pochodzącego z Krasnegostawu w województwie lubelskim. Zasłynął on tym, że od lat 17 skutecznie unikał wymiaru sprawiedliwości. Mimo próby ukrycia się w kuchni, został ujawniony przez swój brzuch wystający zza lodówki.

Informację o udanym zatrzymaniu przestępcy podał w piątek rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie, podkomisarz Kamil Karbowniczek. Mężczyzna z Krasnegostawu, od blisko dwóch dekad skutecznie zbiegł przed wymiarem sprawiedliwości, ukrywając się nie tylko na terenie kraju. Detektywi ustalili, że mężczyzna poszukiwany aż na czterech listach gończych aktualnie przebywa w Łodzi i tam też doszło do jego zatrzymania we wczesnych dniach ubiegłego tygodnia.

„Starannie zaplanowana niespodzianka ze strony policjantów zaskoczyła go. Starannie przemyślana próba ukrycia się w kuchni niestety dla niego zakończyła się niepowodzeniem, gdyż jego brzuch wystający zza lodówki zdradził go” – relacjonował przebieg akcji podkomisarz Karbowniczek.