Zawieszenie działalności Lubelskiego Roweru Miejskiego z powodu złych warunków atmosferycznych

Ze względu na nieprzychylne warunki pogodowe, działanie Lubelskiego Roweru Miejskiego zostało czasowo wstrzymane. Przez całą zimę (od 1 grudnia) dostępne było do użytku jedynie 100 rowerów, które jednak zostały wykorzystane tylko 65 razy ze względu na wymienione wcześniej warunki atmosferyczne.

W tym momencie wszystkie rowery oraz pozostałe elementy systemu są poddawane dokładnym przeglądom i niezbędnym naprawom serwisowym. Ich dostępność w sezonie zimowym jest uzależniona od panujących warunków atmosferycznych oraz stopnia zainteresowania usługą. Od połowy listopada do rozpoczęcia grudnia dostępne były 300 jednostek, które później zredukowano do 100. Pełną flocie rowerów planuje się powrócić na początku wiosny 2024 roku.

Pragniemy przypomnieć, że w minionym sezonie Lubelski Rower Miejski był wykorzystany ponad 152 tysięcy razy przez 21 300 różnych użytkowników. W trakcie sezonu letniego, tj. od 24 czerwca do końca sierpnia, liczba wypożyczeń przekroczyła 47,8 tysiąca, a system zyskał ponad 4,7 tysiąca nowych użytkowników.

Sezon Lubelskiego Roweru Miejskiego rozpoczął się 21 marca. Przed jego inauguracją cała flota rowerów przeszła gruntowną modernizację, zmieniono jej wygląd na podstawie wyboru mieszkańców miasta. System został również rozbudowany o dodatkowe stacje pasywne zlokalizowane na strategicznych punktach przesiadkowych i na terenach przystanków – m.in. na ulicach Lipowej, Wróbla, Bohaterów Monte Cassino, Turystycznej, Królowej Bony, Abramowickiej oraz Żeglarskiej. Wszystkie istniejące i nowe stacje pasywne zostały zaopatrzone w stojaki rowerowe.