Port Lotniczy Lublin reaktywuje loty do Gdańska i Riwierę Turecką

Po długim czasie podróżni z Portu Lotniczego w Lublinie będą mieli możliwość skorzystania z połączeń lotniczych do dwóch atrakcyjnych lokalizacji: Gdańska oraz Riwierę Turecką. Od 16 marca, port lotniczy w Lublinie otwiera swoje skrzydła dla pasażerów pragnących odwiedzić perłę Pomorza – Gdańsk. Na oficjalnym portalu społecznościowym lotniska LUZ, znanego jako Lublin Airport, można znaleźć zaproszenie do skorzystania z tego połączenia.

Przez resztę marca, loty będą realizowane dwa razy w tygodniu – w poniedziałki oraz soboty. Zmiana harmonogramu nastąpi z początkiem kwietnia, kiedy to loty będą odbywały się również dwa razy w tygodniu, ale w poniedziałki i czwartki.

W niedzielę 28 kwietnia odbędzie się inauguracyjny lot na Riwierę Turecką, co otworzy sezon letni 2024. W maju pasażerowie będą mogli skorzystać z tego połączenia raz w tygodniu. Natomiast począwszy od czerwca, frekwencja połączeń wzrośnie do dwóch razy w tygodniu, a loty będą realizowane w niedziele i środy. Biuro podróży Coral Travel jest odpowiedzialne za organizację tych lotów.

W poprzednim sezonie, oferty różnych biur podróży umożliwiały pasażerom polecenie do Antalyi nawet cztery razy w tygodniu. Zwiększona popularność tego kierunku sprawiła, że planuje się zwiększenie liczby połączeń do pięciu tygodniowo w nadchodzącym sezonie.