Wielkie otwarcie Dworca Lublin – nowa era podróży autobusowych dla mieszkańców regionu

12 stycznia to data, która zapisała się w pamięci mieszkańców Lublina i okolic. Właśnie wtedy zainaugurowano działalność nowego autobusowego Dworca Lublin. Ten nowoczesny obiekt usytuowany jest tuż obok głównego dworca PKP. Tego dnia, o 1:05 nad ranem, z miejsca tego wyruszył w swoją pierwszą podróż autokar zmierzający do ukraińskiego Charkowa.

Prezydent miasta, Krzysztof Żuk, podkreślił znaczenie tego dnia dla regionu, nazywając go wielkim dniem dla Lublina. Nowy dworzec wzbudził duże zainteresowanie przewoźników – jak mówi Grzegorz Malec, dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego, od otwarcia dworca realizowanych jest tam około 170 kursów przez różnych 30 przewoźników. Obecnie prowadzone są rozmowy z kolejnymi firmami transportowymi.

Na liście połączeń zagranicznych dostępnych od piątku z nowego dworca autobusowego na ulicy Dworcowej znajdują się takie miasta jak Bonn, Marsylia, Praga, Czernihów czy Kijów. Te trasy obsługuje przewoźnik FlixBus. Jak informuje Aleksander Kalenik z biura prasowego FlixBusa, na krajowej mapie połączeń znajdą się takie miasta jak Rzeszów, Warszawa, Kraków, Katowice, Łódź czy Poznań.

Nowo otwarty dworzec to nie tylko dalekobieżne trasy. Autobusy odjeżdżają stąd również do Zamościa, Radecznicy, Policzyzny, Biłgoraju, Żółkiewki czy Kalinówek. Zarząd Transportu Miejskiego obiecuje też, że wkrótce oferta połączeń zostanie poszerzona o kursy do Puław, Nałęczowa, Kazimierza Dolnego czy Opola Lubelskiego.