9. edycja konferencji Check IT: Wielkie święto technologii w Lublinie

Lublin szykuje się na organizację jednego z najbardziej znaczących i dostępnych dla wszystkich wydarzeń dla entuzjastów nowych technologii w Polsce, czyli 9. edycji konferencji Check IT.

Sektor IT w Lublinie znajduje się na ścieżce intensywnego rozwoju. Kompleks ICT zrzesza już 3,5 tysiąca firm w tym mieście, które są gotowe przyjąć na pokład nowych, wykwalifikowanych specjalistów. Prezydent Miasta Lublin, Krzysztof Żuk wyraził swoje oczekiwania dotyczące konferencji Check IT, stwierdzając, że ma ona stanowić źródło inspiracji dla młodych ludzi do rozwijania swoich zainteresowań w obszarze nowych technologii oraz kontynuowania edukacji w tym zakresie. Dodał również, że konferencja ta potwierdzi raz jeszcze, że Lublin jest strategicznym miejscem dla sektora IT na terenie Polski Wschodniej i oferuje świetne warunki do budowy kariery w branży informatycznej.

Program konferencji został opracowany dzięki współpracy z niemal 50 partnerami z kręgu akademickiego oraz ze środowiska IT, co zaowocowało przygotowaniem 70 prezentacji, warsztatów i spotkań na temat nowych technologii, edukacji oraz kariery w sektorze IT. Mariusz Sagan, dyrektor Wydziału Strategii i Obsługi Inwestorów Urzędu Miasta Lublin, opisał Check IT jako każdoroczne uroczyste spotkanie młodych entuzjastów zaawansowanych technologii, które dostarcza uczniom i nauczycielom niezapomnianych doświadczeń związanych z eksploracją świata IT. Sagan podkreślił, że tegoroczny temat przewodni to sztuczna inteligencja, która obecnie jest kluczowym obszarem rozwoju dla wielu sektorów i dziedzin życia. W trakcie wydarzenia uczestnicy będą mieli okazję poznać narzędzia AI, które wspierają pracę specjalistów IT oraz ułatwiają codzienne życie, a także omówią etyczne i społeczne aspekty sztucznej inteligencji.