Tragiczne odkrycie w lubelskiej sortowni odpadów – zwłoki noworodka

Położony na terenie Lublina zakład do sortowania odpadów stał się miejscem bulwersującego odkrycia w minionym tygodniu. Pracownik natknął się tam na ciało nowo narodzonego dziecka, co natychmiast zgłosił odpowiednim służbom. Prokuratura Okręgowa w Lublinie niezwłocznie podjęła działania i zainicjowała śledztwo, które ma na celu wyjaśnienie okoliczności tragicznego zdarzenia oraz ustalenie tożsamości matki malucha.

Informację o znalezieniu zwłok niemowlęcia pracownik przekazał w środę 28 lutego. Miejscem tego makabrycznego odkrycia była sortownia odpadów przy ulicy Metalurgicznej. Jak informuje radio RMF, ofiarą jest prawdopodobnie dziewczynka, chociaż na tym etapie dochodzenia nie ujawniono żadnych szczegółów odnośnie płci dziecka oraz przyczyn jego zgonu. Nota bene, sekcja zwłok już się odbyła.

Informacje podane przez Polską Agencję Prasową sugerują, że prokuratura wytyczyła kierunek śledztwa zgodnie z art. 149 Kodeksu karnego, co sugeruje podejrzenie o dzieciobójstwo. Prokuratura Okręgowa w Lublinie prowadzi śledztwo w tej sprawie, a prokurator Agnieszka Kępka, rzeczniczka tej instytucji, odnotowała w rozmowach z mediami, że jest to jedynie wstępna kwalifikacja zdarzenia. Podkreśliła również, że niezbędne do dalszych działań będzie określenie, czy dziecko przyszło na świat żywe i czy było zdolne do samodzielnego życia poza ciałem matki.