Młodzieżowa inicjatywa czystości: uczniowie lubelskich szkół zbierają śmieci w ramach akcji "Posprzątajmy Lublin na wiosnę"

Uczniowie z Lublina, reprezentujący różne placówki edukacyjne, włączyli się w coroczną inicjatywę pod hasłem „Posprzątajmy Lublin na wiosnę”. Szczególnie aktywna okazała się młodzież z Szkoły Podstawowej nr 20 noszącej imię Jarosława Dąbrowskiego. W ramach tej ekologicznej misji, uczniom udało się zgromadzić aż 20 worków pełnych odpadów na terenie okalającym Zalew Zemborzycki.

Katarzyna Markowska, jedna z pedagogów pracujących w Szkoły Podstawowej nr 20 im. Jarosława Dąbrowskiego w Lublinie, podkreśla znaczenie ekologicznej edukacji już od najwcześniejszych lat dzieciństwa. – Musimy kształtować świadomość ekologiczną już u najmłodszych – mówi nauczycielka.

Zwróciła również uwagę na niezwykłą wydajność jednego ze swoich uczniów, który samodzielnie zgromadził trzy pełne worki odpadów – i to on został uhonorowany tytułem „workowego” laureata. W większości przypadków, uczniowie dzielili się jednym workiem na dwie lub trzy osoby. Markowska podkreśla, że warto dbać o czystość Lublina nie tylko wiosną – wszak miasto jest piękniejsze, gdy otacza nas zieleń i czystość.