Koniec przetargu na stworzenie Skweru Marzeń w Lublinie zaplanowany na 5 lipca

Ratusz w Lublinie organizuje przetarg na realizację projektu zwanego Skwerem Marzeń, który znajdować się będzie przy Długiej 33a na terenie dzielnicy Kośminek. Wybrane do tego zadania miejsce to obecnie nieużytkowany plac. Przetarg ma zakończyć się 5 lipca.

W niedalekiej przyszłości mieszkańcy Kośminka będą mogli korzystać z nowego miejsca na odpoczynek – Skweru Marzeń. Inwestycja zostanie zrealizowana w okolicy domów jednorodzinnych, które powstały głównie w latach 50. i 60. XX wieku. Planowane jest stworzenie zielonego zakątka dla lokalnej społeczności, wzbogaconego o elementy małej architektury.

Projekt został wykonany przez firmę Arbre i zakłada wyposażenie skweru w ścieżki z betonowych płyt o wymiarach 60x60x7cm, posadzenie drzew i krzewów oraz instalację elementów małej architektury takich jak ławeczki, siedziska, huśtawki i drabinki. Dodatkowo, planowany jest montaż stopni schodów. Wśród roślin, które upiększą park, znajdą się hortensje i irgi, a także rosnące dziko truskawki, poziomki i borówki.

Na realizację projektu zielonego zakątka, w ramach planu zamówień na bieżący rok, miasto przeznaczyło kwotę bliską 172 tysiącom złotych. Skwer Marzeń jest częścią większej inwestycji o nazwie „Miejsce dla Ciebie”. Wykonawca, który wygra przetarg, będzie miał do dyspozycji 3 miesiące na zakończenie prac budowlanych, liczonym od dnia podpisania umowy z ratuszem.