Pogoda na weekend w Lublinie i okolicach

Prognoza pogody na weekend 9-10. października

Słoneczna pogoda zachęci mieszkańców Lublina i okolic do wyjścia z domu. Warto to zrobić, gdyż od poniedziałku zapowiadane są ulewne deszcze i znaczne obniżenie temperatury.

Słoneczna sobota 9. października

W sobotę w stolicy województwa lubelskiego można spodziewać się słońca. Przez większość dnia temperatura będzie wynosiła od dziewięciu (rano i wieczorem) do trzynastu – czternastu stopni Celsjusza.

Noc z soboty na niedzielę będzie mroźna – temperatury spadną do okolic zera stopni, a kierowcy będą zmuszeni do korzystania ze skrobaczek do szyb.

Sobota nie przyniesie mieszkańcom stolicy Lubelszczyzny opadów, warunki drogowe będą bardzo dobre. To również świetna pogoda do aktywności fizycznej – jesiennego spaceru lub jazdy na rowerze.

W niedzielę słońce wyjdzie zza chmurki

Niedziela nie zapowiada się aż tak słonecznie, jak sobota. Na niebie pojawią się chmury, lecz nie powinniśmy spodziewać się opadów deszczu.

Temperatura w ciągu dnia sięgnie trzynastu stopni Celsjusza. Jeżeli ktoś uważa, że w taki dzień będzie mu zimno – niech korzysta z tej przyjemnej pogody. Od poniedziałku temperatura będzie jeszcze niższa, ponadto przez cały kolejny tydzień można się spodziewać obfitych opadów deszczu, a nawet burz.