Gala boksu w Londynie udana dla Lublinianina

Bokser z Lublina zwycięża na gali w Londynie!

Michał Soczyński, który jest zawodnikiem lubelskiego klubu bokserskiego, pokazał się na gali bokserskiej w Anglii z bardzo dobrej strony. Pokonał rywala w świetnym stylu!

Stara Szkoła Boksu Lublin

Lubelski klub powstał z inicjatywy kilku trenerów, którzy planowali założenie go jeszcze w 2016 roku. Początku istnienia Starej Szkoły Boksu Lublin sięgają momentu, kiedy z innego lubelskiego klubu – Paco Lublin – odeszło niemal dziewięćdziesiąt procent personelu i zawodników. Te osoby postanowiły skupić się na stworzeniu nowego przedsięwzięcia – i to się udało.

Sala sportowa, na której trenują zawodnicy Starej Szkoły Boksu posiada dwa ringi oraz sprzęt niezbędny do trenowania.

Zawodnik z Lublina podbija serca sympatyków boksu

Walka bokserska w York Hall odbywała się na pełnym dystansie. Trenerem, który był odpowiedzialny za przygotowanie zawodnika był Władysław Maciejski. Przeciwnikiem boksera z Lublina był Aloys Youmbi, 18-letni mistrz Londynu młodzieżowców w kat. wagowej do 91 kilogramów.

Soczyński  już na samym początku widowiska zdołał powalić rywala na deski. Ten jednak podniósł się i walczył dalej. Lublinianin nie przestawał atakować rywala i ostatecznie wygrał na punkty w stosunku 39-38.

Polski pięściarz ma dopiero 23 lata, a to była już jego czwarta wygrana w zawodowym ringu.

W ostatnim czasie w mediach można było znaleźć informacje na temat gali boksu w Mrągowie. W takich miejscach zaczynają sportowcy, którzy potem zwyciężają na zawodowych ringach na całym świecie.