Znana wokalistka z Lublina

Czy wiesz, że Beata Kozidrak urodziła się w Lublinie?

Jedna z najsłynniejszych piosenkarek w Polsce pochodzi z Lublina.

Liderka zespołu Bajm – Beata Kozidrak

Beata Kozidrak przyszła na świat w 1960 roku w Lublinie. Jej aktywność sceniczna sięga 1978 roku, a najbardziej rozpoznawalna jest z występów z zespołem Bajm oraz solowych. Wykonuje pop i rock, a na swoim koncie ma dziesiątki hitów rozpoznawalnych przez wiele osób.

Wokalistka występująca czasem jako „Beata” ma na swoim koncie wiele hitów, a także nagród. W radiu codziennie można usłyszeć piosenki śpiewane przez tę utalentowana Lubliniankę.

Do największych radiowych hitów, które zna cała Polska, należą między innymi:

Te, a także inne piosenki można nierzadko usłyszeć podczas telewizyjnych występów Bajmu. Grupa niejednokrotnie występowała także podczas największych, organizowanych podczas sylwestra, koncertów w kraju. Wtedy przed telewizorami zasiadało czasami nawet kilka milionów osób!

Niesłychane umiejętności wokalne Beaty

Beata Kozidrak dysponuje czterooktawowym głosem. Niecodzienną umiejętnością jest możliwość osiągnięcia rejestru gwizdowego podczas śpiewania.

Beata jako wokalistka debiutowała śpiewając w szkolnym chórze, gdy chodziła do III Liceum Ogólnokształcącego w Lublinie.

To nie jedyna osoba pochodząca z Lublina na polskiej scenie muzycznej. W stolicy Lubelszczyzny wychował się także Krzysztof Cugowski znany z grupy Budka Suflera.