Żużlowcy z Lublina godnie reprezentują miejski sport

Sport w Lublinie – które kluby warto śledzić?

Mieszkańcy oraz sympatycy Lublina z pewnością mają swoje ulubione drużyny. W tak dużym, niemal 400-tysięcznym, mieście prawie każdy sport posiada swoją reprezentację. Zobaczmy, jakie lubelskie kluby zrzeszają sporą ilość fanów.

Żużlowcy Motoru Lublin zdobyli w tym sezonie Wicemistrzostwo Polski

Czarnym koniem rozgrywek w żużlowej polskiej lidze okazali się zawodnicy Motoru Lublin. Wspaniałą passę przerwał dopiero zdecydowany faworyt do zwycięstwa w lidze – Betard Sparta Wrocław. Po przejściu do play-offów, które dawały możliwość walki o mistrzostwo, żużlowcy Motoru stali się prawdziwymi celebrytami. Na mecze, które odbywały się na Arenie Lublin, przybywały tysiące kibiców – nierzadko na stadionie zasiadał komplet publiczności.

Zawodnicy startujący w barwach Motoru Lublin to mieszanka młodości i doświadczenia. Za to drugie odpowiada między innymi Jarosław Hampel, który przedłużył kontrakt z zespołem z Lublina na kolejny rok.

Piłkarski Lublin jest od lat w małym dołku

Kluby reprezentujące miasto w rozgrywkach piłki nożnej w ostatnich latach nie zachwycają swoją postawą. Najbardziej rozpoznawalny jest Motor Lublin. Mimo przeszłości w najwyższej lidze, dziś gra na trzecim poziomie rozgrywkowym (II Liga).

Stuletni klub liczy na swoich kibiców

Kilka dni temu informowaliśmy o obchodach jubileuszu 100-lecia od założenia Lublinianki Lublin. Ten klub posiada wiele sekcji sportowych, a także szkoli młodzież. Warto wspierać ten lokalny zespół z długą, sięgającą czasów przedwojennych, historią.

Stara Szkoła Boksu z pierwszym dużym sukcesem

W ostatnim czasie na gali boksu zawodowego w Londynie swoją walkę wygrał Michał Soczyński. Warto zainteresować się poczynaniami wychowanków i zawodników tego lubelskiego klubu bokserskiego. Chociaż został założony zaledwie kilka lat temu, posiada świetną bazę treningową. Kadra i zawodnicy to nierzadko utytułowani sportowcy, którzy w Lublinie chcą więc stworzyć mocną ekipę bokserską.