Skandal w II LO w Lublinie

W prestiżowym II Liceum Ogólnokształcącym w Lublinie doszło do miały miejsce kontrowersje wydarzenia. Według relacji dochodziło do wchodzenia bez pytania do łazienki i pokojów uczennic w nocy, komentarzy dotyczących bielizny. Bagatelizowano również zgłoszenia o nieprawidłowości.

Rodzice zmartwieni sytuacją w szkół

Według informacji podanych przez Wirtualną Polskę, podejście dyrekcji szkoły do zgłaszanych problemów wywołało ogromny niepokój wśród uczniów i ich rodziców związane z zachowaniem jednego z nauczycieli. Uczennice skarżyły się na komentarze dotyczące bielizny oraz wchodzenie bez pytania do łazienki i pokojów w nocy.

Brak interwencji dyrekcji

Nauczycielka postanowiła zainterweniować i została wezwana do dyrektorki placówki, która bagatelizowała sprawę, twierdząc że uczniowie kłamią. Miejscy urzędnicy skupili się na problemach wizerunkowych szkoły, a skarga trafiła do komisji Rady Miasta. Nauczycielka zwróciła uwagę, że taka sytuacja uczymy młodych ludzi, że mówienie o tym, co czują po wycieczce jest źle i że to jest zwykły mechanizm wzbudzania winy w ofierze.