Podróże delegacji z Blois: odwiedziny w Zamościu

Ostatnio Zamość miał zaszczyt gościć oficjalną delegację z francuskiego miasta Blois, składającą się z sześciu osób. Przywódcą tej grupy był Marek Gricourt, burmistrz Blois. Goście mieli okazję odwiedzić i podziwiać zakamarki historycznego Starego Miasta Zamościa.

Podczas swojego pobytu, delegacja zdecydowała się na zwiedzenie dwóch lokalnych placówek edukacyjnych. Ponadto, wycieczka obejmowała również podróż do Roztocza oraz jego malowniczych okolic. Jednym z najbardziej zapadających w pamięć punktów programu było odwiedzenie romantycznych ruin cerkwi św. Paraskewy w Kniazach. W ramach tej wyprawy, goście mieli także szansę poznać historię starego cmentarza przycerkiewnego, położonego w tej samej okolicy.

Z komunikatu przesłanego do naszej redakcji przez Urząd Miasta Zamość dowiadujemy się, że ważnym elementem wizyty delegacji było spotkanie z lokalnymi liderami – zarówno członkami samorządu miejskiego, jak i przedstawicielami Rady Miasta Zamość. Wizyta ta miała na celu nie tylko integrację obu stron, ale także prezentację atrakcji turystycznych i kulturalnych Zamościa. Dodatkowo, goście spotkali się z młodzieżą skupioną wokół Trójkąta Weimarskiego.

Wizyta ta była więc nie tylko okazją do zwiedzenia i poznania uroków Zamościa, ale także do nawiązania nowych relacji i pokazania gościom z Blois dynamicznej kultury i rozwoju tego miasta.