Najlepsze kierunki na podróż poślubną

Podroż poślubna jest wyjątkowym wydarzeniem dla nowożeńców. Nic więc dziwnego, że wiele młodych par pragnie przeżyć ten czas w egzotycznym miejscu, na piaszczystej plaży pokrytej białym piaskiem, lub zwiedzając zabytkowe budowle i odkrywając nowe kultury i historie. Idealnych kierunków na podróż poślubną jest wiele – gdzie warto się wybrać, mając 2 tygodnie wolnego?

Wietnam – pora na przygodę

Wietnam jest państwem położonym w Azji Południowo-Wschodniej i uchodzi za świetny kierunek przygodowo-wypoczynkowy. Każdego roku podróżują tu miliony turystów, chcący poznać fascynującą kulturę i zobaczyć na własne oczy wiele ikonicznych miejsc. Wietnam jest krajem długim i stosunkowo wąskim, dlatego podróżnicy często decydują się na przejechanie go od północy na tropikalne południe. Co zobaczyć w Wietnamie na podróż poślubną (https://planetescape.pl/blog/najlepsze-atrakcje-w-wietnamie-co-warto-zobaczyc/)? Ciekawym pomysłem dla aktywnych osób jest połączenie zwiedzania i wypoczynku, zaczynając od rejsu po Zatoce Ha Long. Zatoka Ha Long to bardzo popularne i malownicze miejsce, znane z setek krasowych wysepek i niezwykłych formacji skalnych, które tworzą niepowtarzalny krajobraz. Jest wpisana na listę UNESCO i to obowiązkowy punkt wycieczki po Wietnamie. Najczęściej Zatokę Ha Long zwiedza się na statku rejsowym – rejs trwa 2-3 dni i wypełniony jest atrakcjami (można eksplorować skały, szukać najpiękniejszych plaż czy pływać kajakami). Wiele statków ma specjalne oferty na nowożeńców. Po zakończonym rejsie warto zrobić jednodniowy postój w Hanoi, dawnej stolicy Wietnamu. Z Hanoi można wyruszyć w wielu kierunkach, w zależności od preferencji podróżników – albo udać się do Sapa w poszukiwaniu zjawiskowych tarasów ryżowych i doświadczyć całonocnej podróży w wietnamskim pociągu, albo pojechać do urokliwego miasteczka, Hoi An. Hoi An położone jest w środkowym Wietnamie i znane jest ze świetnie zachowanej kolonialnej architektury oraz romantycznej atmosfery – wieczorami na ulicach zapala się morze latarni i lampionów, tworząc charakterystyczną atmosferę. Osoby, które uwielbiają zwiedzać metropolie muszą koniecznie zawitać do wietnamskiej stolicy, Sajgon (Ho Chi Minch), a ci, którzy uciekają od zgiełku mogą stąd polecieć do ostatniego punktu programu – tropikalną wyspę Phu Quoc. Phu Quoc położona jest w Zatoce Tajlandzkiej i urokiem niczym nie ustępuje przez tajskimi wysepkami. Wyspa słynie z rajskich plaż, turkusowej wody, urokliwej fauny i flory oraz luksusowych hoteli i butikowych pensjonatów. Idealne miejsce na zwieńczenie podróży poślubnej.

Egzotyczne wyspy na podróż poślubną

Dla par, które pragną przede wszystkim odpocząć w pięknych okolicznościach przyrody, poleca się kilka niezwykłych wysp. Największą popularnością ze względu na krajobraz cieszą się Malediwy oraz Seszele (https://planetescape.pl/blog/5-najlepszych-wysp-na-podroz-poslubna/). Malediwy to ulubiony kierunek na luksusowe wakacje z dala od reszty świata – wiele hoteli i resortów umiejscowionych jest na prywatnych atolach, gwarantując prywatność i wypoczynek o najwyższej jakości. Natomiast podróż na Seszele to również dobry pomysł dla aktywnych – seszelskie wyspy dość różnią się między sobą, zachwycając florą i fauną, dlatego tutaj warto rozłożyć pobyt na kilka wysp (zwłaszcza La Digue, Silhouette i Praslin). Mając większy budżet na podróż poślubną ciekawym wyborem będą wyspy Polinezji Francuskiej (położona na Pacyfiku) albo na Fidżi (archipelag znajdujący się na północnym-wschodzie od Nowej Zelandii). Zmieniając kontynent, warto rozważyć afrykański Mauritius lub Zanzibar. Dużą popularnością wśród par cieszy się także indonezyjskie Bali. Możliwości jest więc mnóstwo – można poprosić o ofertę sprawdzone biuro podróży, które specjalizuje się w indywidualnych wycieczkach w dalekiej egzotyce.