Nostalgia na kółkach: IV Zlot Roztoczańskich Klasyków w Tomaszowie Lubelskim

W niedzielnym słońcu, 30 lipca, miejsce pełne nostalgii i motoryzacyjnej pasji zagościło w Tomaszowie Lubelskim. IV Spot Roztoczańskich Klasyków okazał się prawdziwą ekspozycją historycznej motoryzacji, zarówno polskiej jak i zagranicznej. Auta przybyły nie tylko z Lubelszczyzny, ale również od naszych południowych sąsiadów – z Podkarpacia.

„Znajdziecie tu nie tylko polskie klasyki typu Fiat 126p, ale również perełki zagraniczne, takie jak amerykańska Corvette.” – mówi Dariusz Krech, dyrektor Tomaszowskiego Domu Kultury, którego entuzjazm wyraźnie wzrasta w oczekiwaniu na przybycie Forda LTD z 1974 roku. „To prawdziwa uczta dla miłośników motoryzacji” – dodaje.

Wydarzenie przyciąga różnorodnych uczestników, których jednoczy fascynacja czterokołowcami oraz nostalgia za czasami, kiedy te zabytkowe pojazdy królowały na drogach. W ramach zlotu organizowane są również konkursy. Spośród wszystkich zgromadzonych pojazdów zostaną wybrane najbardziej imponujące klasyki: najlepszy samochód i motocykl. Dodatkowo zorganizowane zostanie także wyłonienie najlepszej ekipy zlotu.