Profesjonalna plantacja konopi znaleziona w Lublinie

Według informacji przekazanych przez nadkom. Kamila Gołębiowskiego z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie, funkcjonariusze podczas ostatniej interwencji odkryli dom wykorzystywany do uprawy konopi. Wszystko działo się w ubiegłym tygodniu, kiedy to policjanci dokonali przeszukania jednej z nieruchomości w Lublinie.

Miejsce, które zbadali, okazało się profesjonalnie przygotowaną plantacją konopi. Rośliny rosły w specjalistycznie wyposażonych namiotach, które posiadały oświetlenie oraz termowentylację. W sumie, jak poinformował nadkom. Gołębiowski, na terenie tej plantacji ujawniono i zabezpieczono blisko 80 roślin konopi, które były w fazie kwitnienia. W trakcie akcji policja zabezpieczyła również pół kilograma gotowej marihuany oraz specjalistyczny sprzęt służący do uprawy konopi.

W związku z tą sprawą, funkcjonariusze zatrzymali trzech mężczyzn. Są to osoby w wieku 41, 40 i 19 lat. Po przewiezieniu ich do prokuratury, wszyscy usłyszeli zarzuty dotyczące produkcji dużej ilości narkotyków. Sąd na wniosek śledczych zadecydował o tymczasowym aresztowaniu dwóch starszych podejrzanych. Najmłodszy z nich – 19-latek, nie został aresztowany, ale objęto go nadzorem policyjnym.